Kiralama Sözleşmesi Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

Kiralama Sözleşmesi

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ VE ŞARTLARI

Aşağıdaki sözleşme, tatilplaninkalkanın sunmuş olduğu villa / apart kiralama hizmeti kapsamında, tarafların sahip / sorumlu olduğu hak ve koşulları kapsamaktadır. Hizmet öncesi, hizmet süresince ve sonrasında tarafları hem etik hem de olası hukuki alanlarda temel alınacak yazılı sözleşme niteliğindedir. Bu nedenle, tüm ayrıntıları ile ele alınan sözleşmenin KİRACI tarafından, hizmet öncesinde kabul ettiğinin beyanıdır. Aksi durumlar için, tatilplaninkalkan satış / pazarlama ve yönetim yetkinliğindeki temsilcileri ile iletişim yollarını kullanarak görüşmesi ve itirazların önceden belirtilmesi gerekmektedir.           

Sözleşme Tarihi : …………………………………………………..

Taraflar : ……………………………………………………………….

( KİRACI ) Taraflar : www.tatilplaninkalkan.com 

tatilplaninkalkan

 

KİRALAMA SÖZLEŞMESİ TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme; “ViLLAYI/APARTI” kiralayan (bundan böyle “KİRACI” olarak anılacaktır) ile “ViLLAYI/APARTI” kiraya veren (bundan böyle “tatilplaninkalkan” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri taraflar tarafından önceden belirlenen belirli bir süre için “ViLLAYI/APARTI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “www.tatilplaninkalkan.com.” internet sayfasında belirtilen villalarımızdan/apartlarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya mail yolu ile rezervasyon yaptıran kiracı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki belirtilen şartların herhangi birine aykırı davranış halinde, “tatilplaninkalkan” kiralama işlemini tek taraflı olarak iptal etme, kiracının villayı/apartı terk etmesini isteme, alınan, depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

 

REZERVASYON VE ÖDEME

Tarafımızdan pazarlaması yapılan villalarımıza/apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu, telefon yolu veya mail yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. tatilplaninkalkan, kiralamak istediğiniz tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak kiralama işleminizi yapar. tatilplaninkalkan, kiralama işlemi yapıldıktan sonra villa/apart için toplam ödenecek ücretin %30unu depozito ödemesi olarak almaktadır. Depozito, kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) is¸ günü içerisinde ödendiği takdirde villa/apart adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken depozito tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca mail yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Depozitonun 1 (bir) is¸ günü içinde Havale, EFT ile ödeme yapılmaktadır. Depozitonun teslim alındığından en geç 1 is¸ günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/apartın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama içerisinde toplam ücret, alınan depozito ve hangi tarihlerde villanın adınıza kiralandığı ve yatırmış olduğunuz depozitonun günü saati bildirilmektedir. Depozitonun yatırılmaması durumunda tatilplaninkalkan, kiracıya bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/apartın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/apartın kontrolleri yapılıp, Villa/apart tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine tatilplaninkalkan, kiracıya kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vb. olmasına karşın 300 TL/1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu kiracının çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda kiracıya iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

 

VİLLAYA/YAZLIĞA GiRi޸ VE ÇIKI޸ SAATLERİ

Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta daireye giriş saati, en erken 15.00dır, en geç 21.00dir. Kiracı; belirtilen saatler dışında villaya/aparta giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta bir gün sonra sabah tatilplaninkalkanın mesai başlangıcında (08.30) giriş yapabilir. Kiracının; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vb. problemlerden tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz. Kiracının geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. tatilplaninkalkan bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/apartan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 11:00dir. Sabah saat 11.00de kiracının villayı/apartı boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vb. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek tatilplaninkalkanın her türlü maddi zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda tatilplaninkalkana 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart kontrolü yapılamadan kiracının villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu kiracının bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir. Kiracının kendi isteği ile villayı/aparttan erken terk etmesi durumunda kiracıya konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

 

VİLLA/YAZLIK KAPASİTESİ

Villalarımıza/apartlarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Çocuklar ve bebekler de dâhildir). Kiralama kesinleştikten sonra kiracı tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, tatilplaninkalkan yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre tatilplaninkalkanın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. tatilplaninkalkan, kiracıdan ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/apart giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda tatilplaninkalkan, misafirlerin villayı/apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartı tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın kiralanması aşamasında kiracının beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup kiracı vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

 

VİLLA / YAZLIK TEMİZLİĞİ / BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık villa/apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dâhildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dâhildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, tatilplaninkalkan bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için kiracı, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apartı detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dâhildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/yazlığımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini villa/apartın özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

 

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.

Villalarımızın/apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

 

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Depozito, banka hesaplarımıza havale yolu ile EFT yolu ile yapılabilmektedir.

 

KİRALAMA/ ÖDEME / İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/apart kiralama bedelinin ön ödeme miktarı (EFT, Havale ve Mail Order ile) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde dahi ön ödeme iade edilmeyecektir. Çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta giriş anında, tarafımıza ödemeniz gerekmektedir.

Kiracı, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Kiracının iptal bildirimini tatilplaninkalkan yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında tatilplaninkalkan, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

 

İptal koşulları;

a- Villa kiralama işlemi için tarafımızdan tahsil edilen %30lik depozitonun iadesi kesinlikle yoktur.

b- Villa kiralama işlemi villaya giriş tarihinden 30 gün öncesine kadar olursa villa kiralama bedelinin %30‘i ödenmek zorundadır.

c- Villa kiralama işlemi villaya giriş tarihi ile 29 gün öncesinde olursa %100 lük villa kiralama bedeli tahsil edilecektir.

d- tatilplaninkalkan tarafından kiralama işleminin herhangi bir nedenle iptal edilmesi durumunda. Tarafımızdan size bu bildirme işlemi en kısa surede yapılacaktır. Aynı anda Portföyümüzde aynı dönem için müsait aynı özelliklerde başka bir villa var ise misafirimize önerilecektir. Mücbir sebep (deprem, sel, afet vb.) olan durumlarda alınan ödemenin tamamı misafire iade edilecektir.

e- tatilplaninkalkan üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz kiralama işlemi sonrasında belirtilen villaya gelmemeniz erken çıkış yapmanız durumunda hiçbir şekilde iade işlemi yapılmaz.

f- Portföyümüzde bulanan bazı Villa/Apart için ayrıca özel bir iptal politikası var ise villaya ait bilgiler bölümünde kesinlikle belirtilmiştir.

g-Tarafınızdan talep edilecek iade işlemlerinde mail veya iadeli taahhütlü yazılı olarak yapılan bildirimler esas alınacaktır, ve tarafımıza ulaştığı andan itibaren geçerli sayılacaktır.

h- Kiracının depozito ödemesi sonrasında kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda, tatilplaninkalkan belirtilen villayı başka şahıslara kiralama işlemini saklı tutar.

 

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/yazlığın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu kiracıdan tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kiracıya gönderilen konfirme belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu kiracıdan, villaya/aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve kiracı villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart ile villanın/apartın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Kiracının sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/yazlıktan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kiracıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise kiracıdan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

 

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/Apartlarımızın yüzme havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı kiralayan kiracı, havuzun soğuk olmasından dolayı havuzu kullanamamasından tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/apartı kiralayacak olan kiracı, villayı/apartı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğünü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

 

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

tatilplaninkalkan villanın / apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak kiracıya teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa kiracı tarafından tatilplaninkalkan derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. tatilplaninkalkan bu talebi villa/apartı sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. tatilplaninkalkan aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. tatilplaninkalkan, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz tatilplaninkalkan, villa/apart sahibi ile kiracı arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve kiracıların kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm vb. ve villada/ apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, kiracının villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Kiracı, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde tatilplaninkalkan bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

 

FATURA - VERGİ

tatilplaninkalkan web sayfasında yayınlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, tatilplaninkalkanYA ait değildir. Her villanın/apartın sahipleri farklı kişilerdir, şahıslardır, şirketlerdir. tatilplaninkalkan, kişilerin, şahısların, şirketlerin, villalarını/apartlarını kiracıya kiralamak için aracıdır (komisyoncudur). Bu nedenle tatilplaninkalkan, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani kiracının ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Villa/apart sahibi, yılsonunda devlete, kira geliri beyannamesi adı altında vergisini öder tatilplaninkalkan, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür. Üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

 

KİRACININ SORUMLULUKLARI

Kiracılar villayı/apartın, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Kiracılar kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villanın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda tatilplaninkalkan bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada / apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, kiracılar tatilplaninkalkan ı haberdar etmekle yükümlüdür. Kiracıların konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise kiracıdan nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca kiracı ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle kiracı ve beraberindekiler hakkında tatilplaninkalkan bir şikâyet ulaşması durumunda tatilplaninkalkan kiracıdan rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakâr (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan kiracılarımızın, yüzde yüz korunaklı ibaresi olmayan villalarda, görünmezlik garantisini tatilplaninkalkan vermez. Görünmezlik, hırsızlık ve diğer suç teşkil eden unsurlara maruz kalınması konusunda, kiracılar kendi mahremiyetlerini ve güvenlik tedbirlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, tatilplaninkalkan, sorumluluk kabul etmez. tatilplaninkalkan, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda tatilplaninkalkan hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Bölgedeki yâda ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terör faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar tatilplaninkalkan engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

 

ŞİKÂYETLER

Kiracılar villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikâyetlerini tatilplaninkalkan bildireceklerdir. Şikâyet konusu durum, tatilplaninkalkan görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikâyetlerden tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

 

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

tatilplaninkalkan, is¸ bu “Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi” nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. tatilplaninkalkan hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satılmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. tatilplaninkalkan kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. tatilplaninkalkan, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. tatilplaninkalkan gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.tatilplaninkalkan.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, tatilplaninkalkan ın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.tatilplaninkalkan.com sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. www.tatilplaninkalkan.com link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.tatilplaninkalkan.com gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

 

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya/aparta giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, tatilplaninkalkan önüne geçemediği durumlarda tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya/Aparta ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. her türlü olumsuzluktan tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) kiracıyı sağlık yönünden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

4) Tüm Villalarımızda/apartlarımızda konaklayacak olan kiracılara özel araç lazım olacaktır. Kiracının villaya/apartı ulaşımı kendi sorumluluğundadır.

5) Kiracı, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. tatilplaninkalkan, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine müdahalede bulunmaz. Bu işlemler kiracının kendi sorumluluğundadır.

6) Villa veya apart kiralamış olan kiracı, kiralamış olduğu villanın veya yazlığın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz. tatilplaninkalkan, villanın/apartın konumunu Google Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.

7)Kiracının villaya/yazlığa ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğu aracın zarar görmesinden tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz.

8) Villayı/apartı kiralamış olan kiracının aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, kiracının; otomobil, motor vs. kullanmadaki aksaklıkları ve buna bağlı olarak villaya/aparta ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk kiracının kendi sorumluluğundadır. Bu veya buna benzer sorunlardan tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Villa/apart hakkındaki www.tatilplaninkalkan.com detay sayfasında belirtilen uzaklık tablosu yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Bir takım yanılmalar olabilir. Villayı/apartı kiralayan kiracı bunu göz önüne almayı kabul eder.

10) Villa/apart hakkındaki www.tatilplaninkalkan.com detay sayfasında belirtilen uzaklık tablosu nda belirtilen havalimanı villaya/yazlığa en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. tatilplaninkalkan yetkilisine hangi havalimanı daha yakın olduğunu sormanız gerekmektedir. Aksi takdirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz.

11) Villa/yazlık hakkındaki www.tatilplaninkalkan.com detay sayfasında uzaklık tablosu nda belirtilen mesafeler, en yakın restoran, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restoran veya market kapanmış ise tatilplaninkalkan sorumluluk kabul etmez.

12)Villada/apartta bulunan havuzda oluşabilecek boğulma, düşme gibi kazalardan tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz.

13) Villalarımızda/Apartlarda yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. tatilplaninkalkan bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

14) Villaların büyük bir çoğunluğunda yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur. tatilplaninkalkan bu durumdan kaynaklanan problemlerden sorumlu tutulamaz.

15) Villalarda/apartlarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Villada/apartta oluşacak kiracının sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz.

17) EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size onay maili ve doğrulama belgesi gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini tatilplaninkalkan yapsanız bile size onay maili ve konfirme belgesi gelmediği takdirde villayı/apartı kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmiş olduğumuz Villa/apart birebir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bildirimler asla kabul edilemez ve bunlardan tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz.

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz.

20) Kiracıyı; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı tatilplaninkalkan sorumlu tutulamaz.

21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakâr villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; bu villa muhafazakâr ailelere uygundur, havuzu dışarıdan görünmez, tesettürlü bayanlar tercih edebilir vb. ibareler yok ise o villa muhafazakâr bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayarak tatilplaninkalkan suçlamasından, tatilplaninkalkan kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz. Yukarıda tüm detayları ile belirtilen tatilplaninkalkan tarafından sunulan hizmetlerin kapsam/ sorumluluk / taraf ve yükümlülükleri sözleşme için kaleme alınmıştır. Sözleşme maddelerinin değiştirilme hakkı, tatilplaninkalkan ‘a ait olup ilgililere öncesinde bilgi verilmesinden sorumlu değildir. Güncellenecek madde ve şartların takip sorumluluğu hizmet talep edenlere ( KİRACI ) aittir.

WhatsApp Destek